Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky Červnové A3 letiště Kunovice

12. 6. 2010

V pátek 11. 6. 2010 se odlétaly dvě soutěže ze seriálu "Červnové A3" na letišti v Kunovicích. Krásné horké slunečné počasí a celkově dobrá atmosféra závodů. Bylo vidět, že spousta soutěžících měla v důsledku letošního špatného počasí dlouho pauzu a modely ještě nebyli ideálně naladěné. Ve večerních hodinách pak to byla soutěž "o přežití". Postaraly se o to houfy komárů a repeletní přípravky se používaly v hojné míře. 

V pátek 18. 6. 2010 se odlétala třetí a poslední soutěž ze seriálu. Před soutěží proběhla krátká dešťová přeháňka ale pak už soutěži nic nebránilo. Jen západní vítr zahnal některé modely do lánu obilí. Hledání nebylo sice obtížné ale hledání v mokrém porostu nebylo příjemné. Na plno bylo pět závodníků. Díky Radce Gablasové byly nakonec tři kategorie. Škoda letošního deštivého počasí. Celková účast by mohla být i větší. 

Celkem se soutěží zúčatsnilo 16 závodníků a o celkovém vítězi ze tří závodů rozholo až rozlétávání. V něm proti sobě nastoupili Víťa Hladil a Broňa Gablas. Díky lepšímu startu nakonec vyhrál Víťa. Na závěr byly předány diplomy a ceny pro vítěze v jednotlivých kategoriií a o další dvě ceny se losovalo. Jednu z cen Radka Gablasová vylosovala i pro mne. Všem ale sděluji, že to byla čistě náhoda a víno jsem vypil na zdraví vás všech. Tak příští rok snad znovu. Letu zdar.

Zde jsou celkové výsledkové listiny v xsl a zde výsledovky v pdf  l. soutěže  2. soutěže  3. soutěže a celkové.

Fotky jsou v sekci Fotoalbum - soutěže 2010 ostatní.