Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z počátku to tak nevypadalo. Počasí pod mrakem a mírný východní vítr. Ten se ale po prvních startech otočil na západní s rychlostí max. 1 - 2 metry. Tedy prakticky bezvětří. Navíc po přestěhování startoviště skoro doprostřed louky se nakonec vyjasnilo a když jsme po soutěži odjížděli, tak bylo 20°C. Na začítek listopadu nádherné počasí. Kdyby to tak vyšlo vždycky na velké. Ale jak samostatná soutěž proběhla?

Po dvou soutěžích se okruh celkových vítězů zúžil na Michal Berka, Pavla Matochu s maximálním počtem sekund a za nimi s mírnou ztrátou si udržovali naději Jindra Michálek a Jarda Blatný. Po prvních dvou kolech bylo jasné, že Jarda to asi nebude a když mu při pátém startu vysadil motor a musel letět opravu čekalo se co ostatní. Jindřich sice odlítal ale ten měl ztátu z každého předchouzího závodu. Na poslední start tak byli plní jen Michal s Pavlem a já počítal s rozlétáváním. Michalovo štěstí ze čtvtého kola kdy skončil v letu na stromě a maximum uletěl jen tak tak mu ale nevydrželo a v posledním letu mu chyběly 3 sekundy. Bylo tedy na Pavlovi jak dopadne. Start i let mu vyšli a spolehlivě uletěl 120 sekund a stak se tak jako jediný závodník s 3 x 600 sekundami vítězem. Malinký podíl si přisuzuji i já. Vždycky tvrdím, že slivovice zbavuje pocitu strachu a zjemňuje pilotáž a tu měl Pavel tentokrát zjemněnou akorát. Víc slivovice jsem bohužel neměl. Předpokládám., že mi to někdy příště zase oplatí.

Takže pořadí:  1. Pavel Matocha    2. Michal Berek    3. Jindra Michálek. Čest vítězům. Jen škoda, že se pro tento rok počet závodníků z ostravského klubu nějak zmenšil. A ještě poslední závěr. Tyto tři závody po sobě mimořádně vyšli a bylo krásné počasí. Všechny tak zvu ještě na 22. 11. 2008 na mistrovství Moravy a Slezka. Tentokrát už ale bez mojí přítomnosti. Nestihnu se už nachystat. Tak zase příští rok.             " Letu zdar a volnému obvzvláště ".