Jdi na obsah Jdi na menu
 


2015-12-27 Poslední minutka 2015 - jak to proběhlo

28. 12. 2015

Letošní závěr sezovy na louce ve Strážnici byl zase ve znamení zcela jiného počasí než předcházející dva ročníky. Po loňské zimě, sněhu a větru to bylo letos za mlhy po celý den a téměř bezvětří.

Celá akce začala přípitkem z poháru mistra světa v kategorii F1E (mag. řízené kluzáky) Jaromíra Orla. Tak jsme si všichni připili, ať je to příští rok podobné. Celá soutěž pak byla přehlídkou různých modelů, ať už klasických kategorií, především pak A3 a vystřelovadel, tak letos obohacená o P30, P20, F1H a , historického kluzáka Jaroslava Minaříka. František Gloziga přivezl ukázat i svou novou polomaketu Zlína 526. Přijeli i dva žáci v doprovodu tatínků. Tak se mi to líbí a věřím, že příště bude rozmanitých modelů ještě víc. Škoda, že nevyšla ještě plánovaná soutěž vystřelovadel - stínových polomaket. Tak třeba příště.

Tradičně mezi druhým a třetím kolem proběhlo občerstvení - tentokrát držťková polévka Jardy Blatného a gulášek. Nechybělo ani vánoční cukroví.

O výsledcích nemá cenu se moc rozepisovat, myslím, že nebyly tak důležité. Co bylo ale zajímavé, že pod mraky a mlhou ke konci začala fungovat i termika. Na ni jsem doplatil i já spolu s dalšími účastníky. Naletěli jsme suverénně přes dvě minuty, takže ve výsledku nula za pokus. Celkově poslední dvě vítězství neobhájil Luboš Štefka ale vystřídal jej Broňa Gablas a na dalších místech byl Zbyšek a Pavel Němcovi. Luboš byl až osmý. O některé ceny se na závěr losovalo. Celkově se úrověň posunula a zalétané výsledky se posunuli nad hranici 160 bodů za tři kola, což je průměr víc jak 53 sekund na kolo. Celkovou atmosféru dokládají fotky v sekci fotoalbum.

Výsledky.

Na záver pak všem přeji hodně zdraví a osobních i modelářských úspěchů v celém příštím roce 2016. Věřím, že příští rok se zase sejdeme ve Strážnici na společném ukončení sezony.

 

Náhledy fotografií ze složky 2015-12-27 Poslední minutka 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář